Okolie

Belianske Tatry patria medzi najkrajšiu časť územia Vysokých Tatier. Turisti tu môžu navštíviť množstvo menej náročných i náročných turistických chodníkov alebo podniknúť krásny výlet do iných častí Vysokých Tatier. V lete je možnosť turistiky, cykloturistiky, oddychu, obdivovania historických a kultúrnych pamiatok, splav Dunajca alebo návšteva Belianskej jaskyne. V zime zase možnosť lyžovania v lyžiarskych strediskách a vnímanie panenskej prírody na bežeckých tratiach, ktoré sa nachádzajú v Monkovej doline a na hrebeni Spišskej Magury. Oddychovať môžte aj v našom relaxačnom centre a v neďalekých termálnych bazénoch. Máte aj možnosť navštíviť známe poľské mestečko Zakopane.

  • Lyžovanie
  • Chodník korunami stromov
  • Turizmus
  • Termálne kúpaliská
  • Belianska jaskyňa
  • Iné aktivity

V bezprostrednej blízkosti penziónu sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk s možnosťou denného a nočného lyžovania. Neodmysliteľnou súčasťou týchto stredísk je občerstvenie, umelé zasnežovanie, nočné lyžovanie, požičovňa lyží (snowboardov) a skiinštruktor.

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline sa nachádza približne 7 km od Penziónu Šafrán. Nachádza sa vo výške 32 metrov a je dlhý 1200 m. Výnimočnosť tohto chodníka tvorí panoráma Belianskych Tatier, Zamaguria a Pienín. Počas kráčania po chodníku Vás čakajú náučné zastávky a adrenalínové zákutia. Počas letných mesiacov si môžete skrátiť cestu dole dlhým tobogánom.

chodnik

Ždiar
Kam ísť?
Ždiar je malebná tatranská turistická obec, ktorá svojim návštevníkom ponúka široké spektrum zábavy a oddychu. Priamo zo Ždiaru vedú jednoduchšie a náročnejšie turistické cesty, po ktorých sa môžete dostať do nádherných tatranských dolín a Vysokých Tatier.

Ždiar – Tatranská lomnica

Čas: 9 hodín
Dĺžka: 25 km
viac informácií

Ždiar – Monkova dolina
Ždiarska izba

Čas: 2,5 hodín
Dĺžka:
viac informácií

Kežmarské žľaby

Čas: 2,75 hodín
Dĺžka:
viac informácií

Tatranská kotlina – Biela voda

Čas: 5,5 hodín
Dĺžka: 18 km
viac informácií

Okrem nášho wellness centra v penzióne môžete samozrejme navštíviť aj iné miesta na relax, v ktorých si oddýchnete. Termálne kúpaliská sa nachádzajú na území Slovenska a taktiež aj pár kilometrov od hraníc v Poľsku. Tieto vodné parky ponúkajú zákazníkom množstvo rôznych bazénov s prírodnou vodou, fontány, gejzíry a šmýkačky a tiež aj masáže a sauny

Je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa v severnom úbočí Kobylieho vrchu nad Tatranskou Kotlinou. Verejnosti ju sprístupnili v roku 1882 a elektricky osvetlili v roku 1896 ako jednu z prvých jaskýň na svete. Komunikácie v jaskyni neustále zlepšovali a prístupné jaskynné priestory sa postupne zväčšovali ďalšími objavmi. Celková dĺžka jaskyne je 1752 m, z toho sprístupnených jaskynných chodieb je 1001 m.

(vchod 885 m)

belianka_jas

Možnosti na pasívny, či aktívny oddych sú popri ubytovaní v Penzióne Šafrán v Ždiari naozaj veľmi pestré počas celého roka, nech je to jar, leto, jeseň alebo zima. Z prírodných zákutí Vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok turistické chodníky v Belianských Tatrách, Belianska jaskyňa v Tatranskej Kotline alebo plavba Dunajcom na pltiach. V Ždiari v Bachledovej doline si môžete vychutnať turistiku s výhľadom na Tatry a celé okolie na Chodníku korunami stromov.

Slovenčina